Hoover Çamaşır Makinesi E15 Hatası

Hoover çamaşır makinelerinde yer alan ‘dijital gösterge ekranı’ sayesinde hem program ayarlamalarını daha basit şekilde yapabilmek mümkün oluyor hem de makinenin o anki çalışması sırasında meydana gelebilecek arızalarına ilişkin ‘hata kodu’ ile uyarı alınabiliyor. Bu hata kodları, çamaşır makinesinin o anki çalışmasına dair meydana gelen bir problemin kullanıcıya bilgisinin verilmesini sağlıyor. Çamaşır makinesinin kullanım kılavuzunda ilgili hata kodunun neden meydana geldiği ve çözümü basit şekilde tespit edilebiliyor. Buna göre çok sık görülen Hoover çamaşır makinesi e15 hatası genellikle makinenin ‘devre kartı’ olarak isimlendirilen parçasında bir problem söz konusu olduğunu gösterir. Ayrıca bu hata kodunun görülmesi çamaşır makinesinin tüm elektronik işlemlerini sağlayan ‘bellek çipi’ olarak tabir edilen parçasında sorun yaşanmasından dolayı söz konusu olur.

Hoover Çamaşır Makinesi E15 Hatası Çözümü
Eğer Hoover çamaşır makinesi e15 hatası alınıyorsa diğer pek çok hata kodunda olduğu gibi öncelikle ‘resetleme’ yapılması gerekir. Çamaşır makinesi resetleme işleminin yapılmasının sonra hata kodu ibaresi ekrandan yok olur. Ancak bazı problemlerin daha ciddi olması durumunda resetleme ile çözüm sağlanamadığından hata kodu gösterge ekranında yanıp, sönmeye devam eder. Bu durumda makinenin devre kartında bir problem olduğunu veya programlama işleminin yapılmadığı anlaşılır. Bu iki durum içinde bireysel olarak herhangi bir çözüm sağlanamayacağından mutlaka profesyonel Hoover servis ekiplerine başvuru gerçekleştirilmelidir.

2 Comments

  • Erhan on 27 Aralık 2018

    E22 neden yapar

  • İlkay Koyuncu on 3 Haziran 2020

    Hoover SlientPulse İnverter DYN 10146PG/L-S ,N.31004430 1406 0004 , hoover camasir makinesi e15-hatası resetleme nasıl yapılıyor lütfen görüntülü gösterirmisiniz

Profilo Servis İstanbul Altus Servis İstanbul Baymak Servis Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com