Hoover Çamaşır Makinesi E01 Hata Kodu

Hoover çamaşır makineleri, dijital gösterge ekranlarına sahip olmaları ile yapılan tüm işlemler hakkından kullanıcıya kapsamlı bilgiler verir. Aynı zamanda da işlemlerin ekranda görülerek daha kolay yapılmasını sağladığı gibi çalışma anında meydana gelen sorunlara dair ‘hata kodu’ bu gösterge ekranında yanıp, söner. Bu durumda makinenin işlemini yerine getirmede bir sorunu olduğu kolayca anlaşılabilir. Hoover çamaşır makinesi e01 hata kodu da, en sık görülen hata kodlarından birisidir.

Hoover çamaşır makinelerinde sıkça görülen Hoover çamaşır makinesi e01 hata kodu genellikle makine kapağının çok ‘sert’ kapatılmasından veya makine kapısı menteşelerinde gevşeme olmasından ya da kapıdaki koruyucu ‘mandal’ parçasının kapının kilidini serbest bırakmasından evvel kapının açılmaya çalışması nedeniyle görülür.

Hoover Çamaşır Makinesi E01 Hata Kodu Çözümü
Diğer pek çok hata kodunda olduğu gibi Hoover çamaşır makinesindeki e01hata kodu için çamaşır makinesi resetleme işlemi uygulanabilir. Yapılan resetleme işlemi sonrasında halen e01 hata kodu alınmaya devam ediyor ise ya resetleme işlemi tam olarak yapılamamıştır ya da makinede resetleme ile çözülemeyecek bir sorun olduğunu gösterir. Hoover çamaşır makinesinde E01 hata kodu ile E07 hata kodu sık şekilde ‘kapı kilidi hatası’ şeklinde belirtilir. Bu doğrultuda da makinenin kapısının sorunsuzca kapandığından emin olunması durumunda kapının menteşeleri kontrol edilmelidir. Eğer menteşelerde sorun varsa profesyonel destek çağrılması gerektiği gibi menteşelerde sorun yoksa olası olan ‘PCB devre kartı’ sorunu nedeniyle profesyonel servis desteği alınmalıdır.

Profilo Servis İstanbul Altus Servis İstanbul Baymak Servis Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com