Hoover Çamaşır Makinesi Nasıl Kullanılır?

Dijital teknolojideki yenilikler ile artık daha geniş özellikler/fonksiyonlar edinen Hoover çamaşır makineleri ile çok daha iyi yıkama işlemleri gerçekleştirilebiliyor. İleri nesil özellikleri bulunan Hoover çamaşır makineleri gösterge ekranları ve çok alternatifli yıkama programları ile her türlü ihtiyaca uygun şekilde kullanım imkanı sağlıyor. Ancak geniş fonksiyonları ve komplike özellikleri nedeni ile Hoover çamaşır makinesi kullanımı açısından kullanıcılarda çeşitli sorular ortaya çıkabiliyor. Özellikle de makinede herhangi bir soruna yol açmadan, en doğru şekilde kullanımının nasıl olacağı merak ediliyor.

Aslında teknolojik özelliklerine rağmen, Hoover çamaşır makinelerinde yer alan dijital gösterge ekranı bir yıkama devrini son derece basit şekilde gerçekleştirebilme imkanı bulunuyor. Hoover çamaşır makinesi kullanımı ile ilgili olan en önemli husus ise mutlaka ilk yıkamada ikinci program seçilip, içi boş olacak şekilde yıkama yaptırılmasıdır. Böylelikle makinenin temel olarak kendi kendini daha hijyenik duruma getirmesi sağlanabilir.

Hoover çamaşır makinesi kullanımı çerçevesinde öncelikli olarak program ekranı üzerinde bulunan ‘Aç/Kapa’ tuşuna basılır. Bu tuşa basıldığında makinenin ‘Başlat/Durdur’ uyarı ışığı ‘yeşil’ renkte yanıp-söner. Daha sonra çamaşırların makineye doldurulması için kapağı açılır ve kapasitesine uygun miktarda çamaşır doldurulur. Daha sonra makine kapısı kapatılarak, deterjan haznesi açılır ve haznede bulunan 3 bölümün soldan ilk bölümü boş bırakılır ve ikinci bölüme sıvı ya da toz deterjan ile isteğe göre kireç önleyici koyulur. Üçüncü bölüme ise yumuşatıcı gibi katkı maddeleri ilave edilir. Bunların hazneyi tamamen doldurmayacak şekilde 1 ölçü/kapak kadar koyulmasına dikkat edilmelidir.

Bu işlemlerin gerçekleştirilmesinin ardından makinenin program menüsünde koyulan çamaşırlara göre en uygun olan program seçilir. Bu işlemden sonra seçilen programın süresi gösterge ekranında belirir. Bu noktada seçilen bazı programlarda sıcaklık ayarı gibi kişiselleştirilebilir seçenekler bulunur ki bu durumda ekranda sıcaklık seçim imkanı ortaya çıkar. Buradan sıcaklık ayarı gibi diğer kişiselleştirilebilir ayarlar yapılabilir. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra makinenin gösterge ekranındaki tuşlardan ‘Başlat/Durdur’ tuş seçeneğine basılmalıdır. Bu tuşa basıldığında yanıp-sönen yeşil ışık ‘sabit’ şekilde yanar duruma gelir. Programın sona ermesi ise gösterge ekranındaki program süresinin geriye doğru sayışından da takip edilebileceği gibi program sona erdiğinde ekranda ‘END’ şeklinde yazı çıkar. Daha sonra tüm çalışma sırasında ‘Makine Kapağı Kilitli’ uyarısı ışığı söner. Bu ışık söndükten sonra makine kapağı açılarak, içerisinde çamaşırlar alınabilir. Son olarak makinenin ayarları ‘sıfır’ duruma getirilebilir veya ‘AÇ/Kapa’ düğmesinden tamamen kapatılabilir.

Profilo Servis İstanbul Altus Servis İstanbul Baymak Servis Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com